Tulokset / Livesarjat

KUVATAIDE

 

Taidetta kahdessa tunnissa

1.

Anonen, Selja

Keuda

2.

Salminen, Laura

Koulutuskeskus Salpaus

3.

Koskimäki, Sani

Lybeckerin opisto

Kunniamaininta:

Eenilä, Tiia

Porvoon ammattiopisto

Ermolovich, Daria

Pohjois-Karjalan ammattiopisto

Huitula, Katriona

Lybeckerin opisto

Hyytiäinen, Anna

Vamia

Hämäläinen, Petra

Helsingin Maalariammattikoulu

Jylänki, Laura

Jyväskylän ammattiopisto

Kaan, Susanna

Kainuun ammattiopisto

Kinnunen, Jonna

Pohjois-Karjalan ammattiopisto

Koivu, Jarna

Helsingin Maalariammattikoulu

Kulha, Laura

Helsingin Maalariammattikoulu

Miettinen, Minna

Koulutuskeskus Salpaus

Mirzai, Ali

Keuda

Mäkinen, Marisa

Tredu

Mänty, Milla

Vamia

Ojala, Emilia

Keuda

Paasikallio, Krista

Keuda

Piitulainen, Ronya

Omnia

Pöyry, Linda

Savon ammatti- ja aikuisopisto

Raittonen, Jenna

Ylä-Savon ammattiopisto

Salonen, Elias

Kainuun ammattiopisto

Sillfors, Pinja

Porvoon ammattiopisto

Sinivaara, Sointu

Stadin ammattiopisto

Salmi, Pinja

Keuda

Torvinen, Tuuli

Jedu

Tyybäkinoja, Tuukka

Keuda

Uusikartano, Jennika

Tredu

Varkki, Marianna

Ylä-Savon ammattiopisto

 

Digikuvataidetta päivässä

1. Ruusuvirta Liisa, Jyväskylän ammattiopisto

2. Pekki Luca, TREDU

3. Järvenpää Iiikka, Jedu

Kunniamaininta:

Komulainen, Moona

Oulun seudun ammattiopisto

Kurvinen, Aki

Tampereen seudun ammattiopisto Tredu

Vienola, Samuli

Salon seudun ammattiopisto

 

Mallin mukaan

1. Ermolovich Daria - Pohjois-Karjalan ammattiopisto

2. Sinivaara Sointu - Stadin ammattiopisto

3. Miettinen Minna - Koulutuskeskus Salpaus

Kunniamaininta:

Humisto Iida - WinNova

Tolvanen Elli - Keuda

Salminen Laura - Koulutuskeskus Salpaus

Ojala Emilia - Keuda

Hertell Emma - Omnia

Savola Kerttu - Porvoon ammattiopisto

Kinnunen Jonna - Pohjois-Karjalan ammattiopisto

Mirzai Ali - Keuda

 

MUSIIKKI

 

Soolosoittimet

1. Kuokkanen Simo, Stadin ammattiopisto

2. Maffei Mikael, TREDU

3. Mirseyedi Peshawa, Ammattiopisto Tavastia

Kunniamaininta:

Kuru Emilia, Sedu

Mikonmäki Hanna-Riikka, Jyväskylän ammattiopisto

Ollakka Jenna, Oulun seudun ammattiopisto

 

Soitinyhtyeet

1. Nimetön, Vamia

    - Bonden Roope, Cascarino Benny, Kojonen Niko ja Nevalainen Jere

2. Dynamo, Kainuun ammattiopisto

   - Honkanen Roope, Härkönen Tuukka, Jauhiainen Samppa ja Kilpeläinen Jaakko

3. The Mediapolis Experience, TREDU

  - Castillo Arze Gabriel, Webb Elliott, Tenn Jesse ja Maffei Mikael

 

DJ-kisa

1. Kotoulias Thomas, Omnia

2. Takanen Mikael, TREDU

3. Nieminen Jussi, TREDU

 

Bändisolisti

1. Medjeral Karlo - Stadin ammattiopisto

2. Pihlaja Sanna - Oulun seudun ammattiopisto

3. Kota Elisa - Stadin ammattiopisto

Kunniamaininta:

Siik Jana - Omnia

Varjola Antti - Porvoon ammattiopisto

 

RAP

1. Mogango Jordan - Keudan ammattiopisto

2. Varjola Antti - Porvoon ammattiopisto

3. Hölmström Onni - Keudan ammattiopisto

Kunniamaininta:

Sario Santeri - WinNova

 

Karaoke

1. Medjeral Karlo, Stadin ammattiopisto

2. Vaattovaara Emma, Keskuspuiston ammattiopisto

3. Koponen Onni, Keuda

Kunniamaininta:

Varjola Antti, Porvoon ammattiopisto

Umutoni Irene, Keskuspuiston ammattiopisto

Kostet Lotta, Salon seudun ammattiopisto

Katajamaa Ella-Maria, Lapin ammattiopisto

 

Yksinlaulu

1. Lindeman Timitri - TREDU

2. Hautaluoma Juha - Koulutuskeskus Sedu

3. Suvanto Jenna - SAKKY

Kunniamaininta:

Huikuri Heidi - Keuda

Putkonen Miika - SAKKY

Rasaily Dinesh, Vamia

Sjöblom Julia - Keskuspuiston ammattiopisto

Vakkala Sonja - Ammattiopisto Lappia

Yesilmen Vehnibiye Akinci - SAKKY
 

Lauluryhmät

 

1. Kaarisillan laulu

Ilomäki, Isto / Keskiaho, Tiia / Laine, Joni / Lehto, Emma / Portin, Aliina / Savelius, Päivi / Tammi, Alex / Valonen, Esa / Vihavainen, Vesa

 

Koulutuskeskus Salpaus

2. Taina & Nora

Hakola, Taina / Virtanen, Nora-Maija

 

Vamia

3. Atte & Camilla

Björksten, Camilla / Raunio, Atte

 

Keuda

Kunniamaininta:

Hertteli, Julietta ja Pihlaja Sanna

OSAO

 

NÄYTTÄMÖTAIDE

 

Näytelmät

1. Borgå Hulivilit(R) - Porvoon ammattiopisto
Chaker Jani, Karttunen Ida, Lampinen Jasmin, Lindroos Richard, Pirttinen Jenna,
Rytkö Roosa, Suuronen Eva, Taberman Ella, Taikoff Aleksi, Varjola Antti

2. Hurskainen Niko - Pohjois-Karjalan ammattiopisto

3. Saku Draama(R) - Stadin ammattiopisto
Halas Had Abdiaziz, Mälkiä Janita, Palonkorpi Rasmus, Virtanen Jenna

Kunniamaininta:

Hyytiäinen Niina - TREDU

Kajula Milja - Stadin ammattiopisto

Keudan Näyttis(R) - Keuda

Teamkainuu(R) - Kainuun ammattiopisto
 

Lausunta

1. Kajula Milja - Stadin ammattiopisto

2. Rytkö Roosa & Savola Kerttu - Porvoon ammattiopisto

3. Varjola Antti - Porvoon ammattiopisto

Kunniamaininta:

Aapalahti Jussi - Porvoon ammattiopisto

Halas Had Abdiaziz - Stadin ammattiopisto

Hurskainen Niko - Pohjois-Karjalan ammattiopisto

 

Talent

1.

Jokela, Aurora / Ojala, Jenni

Kisakallion urheiluopisto

2.

Abtidon, Mohamed / Lehikoinen, Oskar

Omnia

3.

Pudas, Olli

Jedu

Kunniamaininta:

Taipale, Ville

Jyväskylän ammattiopisto

 

 

SHAKKI

1. Laakkonen, Markus, Pohjois-Karjalan ammattiopisto

2. Stockfelt, Jesse, Kiipulan ammattiopisto

3. Wahlbäck, Stefan, Keskuspuiston ammattiopisto

Kunniamaininta:

Alejan, Alfredo Jr., Vamia

Safar, Nawid, Helsingin Maalariammattikoulu

 

TANSSI

 

Ryhmätanssit

1. Tanssikunta

Peltonen Lauri, Veera Räsänen, Annina Vana, Keskuspuiston ammattiopisto

2. Tavastia Stepmakers

Aaltonen Aino, Berg Linda, Hautala Emilia, Hieta Elina, Huttunen Miia, Kuittinen Katja, Kuttila Jasmin, Lappalainen Wenla, Lehtonen Janina, Rosenberg Reetta ja Toivonen Emma

2. Varala

Asikainen Paavo, Autio Nooa, Heinjoki Tanja, Juvankoski Milla, Kenkkilä Sofia,
Koskensalo Roosa, Koskiranta Ville, Lassila Jesse, Lumijärvi Oliver, Mäkelä Tiina, Niinimäki Sofia, Pitkälä Linnea, Rantanen Tuomas, Ruponen Neea, Salminen Linda, Schreck Joonas, Solala Kerttu, Viikari Eetu, Virtanen Abdi

 

Tanssiduot

1. Siekkinen Sonja & Seikkula Nino - Keuda

2. Eeken Jan & Raenmaa Sanna - Keuda

3. Korhonen Salla  ja Manninen Ranja - Kainuun ammattiopisto

Kunniamaininta:

Aapalahti Jussi & Sorsa Jenni - Porvoon ammattiopisto

 

Yksintanssi

1. Lavonen Sampo - Stadin ammattiopisto

2. Lillbacka Aura - Valkeakosken ammatti- ja aikuisopisto

3. Peltonen Lauri - Keskuspuiston ammattiopisto

Kunniamaininta:

Arturo Sulosaari       Keuda

Emmi Mikkilä            Omnia

Veera Räsänen         Keskuspuiston ammattiopisto

 

Yksintanssi improvisoiden

1. Peltonen Lauri, Keskuspuiston ammattiopisto

2. Eeken Jan, Keuda

3. Mikkilä Emmi, Omnia

Kunniamaininta:

Romah, Khanh

 Stadin ammattiopisto

Räsänen, Veera

 Keskuspuiston ammattiopisto

Suuronen, Eva

 Porvoon ammattiopisto

 

 

KIRJOITUKSET

Runo tunnissa

1. Karjalainen Jalmari, Osao

2. Keisala Leevi, Vamia

3. Kurvinen Aki, TREDU

Kunniamaininta:

Roisko Ville-Matias, Kanneljärven Opisto

Velin Kimi, Koulutuskeskus Salpaus

Kormilainen Eve, Helsingin Maalariammattikoulu

Siik Jana, Omnia

Holmström Onni, Keuda

Prähky Oona, Omnia

 

 

NÄYTÖSLAJI

Kampauskoru

1. Kruusimägi Laivi, Stadin ammattiopisto

2. Hytönen Hanna, Ammattiopisto Lappia

3. Lepistö Kirsi, Sataedu
 

Yleisön suosikiksi valittiin

Kirsi Lepistö, Sataedu

              

   

 

 

              

Groups: