Livesarjat

Lyömäsoittimet

1. Landin Anssi           Keski-Pohjanmaan ammattiopisto 

2. Savolainen Lauri      Pohjois-Karjalan ammattiopisto

3. Rantanen Ville        Winnova

Kunniamaininta

Panu Vuojolainen      Pohjois-Karjalan ammattiopisto

 

Lausunta ja Runot

1. Tommi Mäntysalo, Omnia

2. Ronja Syvälahti, Porvoon Ammattiopisto

3. Karolina Litzén, Tredu

Kunniamaininta

MMiro ja Emiliaksi

(Halvari Henna ja Kotonen Miro Omnia)

Polina Kampman

(Omnia)

 

Akustiset Soittimet

1. Oona Paananen (Ylä-Savon ammattiopisto)

2. Miro Matturi (Lybecker)

3. Katariina Kekoni (Omnia

Kunniamaininta

Jonathan Nikander (Omnia)

Juuso Viitanen (Tavastia)

 

Taidetta kahdessa tunnissa

1. Elias Salonen (Kainuun Ammattiopisto)

2. Niina Loukimo (Omnia)

3. Enni-Maija Ahovaara (Sataedu)

 Kunniamaininnat

Terhi Mikkonen (Kainuun ammattiopisto)

Milla Mänty (Vaasan Ammattiopisto)

Niina Hyytiäinen (Tredu)

Aino Häkkä (Stadin Ammattiopisto)

Nisrin Abdel-Raouf (Omnia)

Enni Kurkela (Ammattiopisto Tavastia)

Sähköiset soittimet

1. Holmström Onni Stadin ammattiopisto 

2. Mattila Topias Koulutuskeskus Sedu

3. Valkonen Teemu Koulutuskeskus Sedu     

 

Kunniamaininta

Kovapohja Eetu Pohjois-Karjalan ammattiopisto

 

Soitinduot

1. Duo Sami ja Roni, (Raden Sami ja Ruotsalainen Roni) Ylä-Savon ammattiopisto

2. Ahonen ja Arttu (Ahonen Tuomas ja Vienamo Arttu) Ammattiopisto Tavastia

3. Heimo (Halonen Teppo ja Isojunno Heimo) Salon seudun ammattiopisto

 

Kunniamaininta.

Duo Vippi.  (Iltanen Sofia ja Lepistö Kirsi) Sataedu

 

Tanssiduot

1. Voyd: Lapin Ammattiopisto

Sannina Salin, Jaana Poukkula

 

2. Ville ja Niko OSAO

Ville Heikkinen, Niko Kauppinen

 

3. Tanzila Ja Jahita: Stadin

Tasukhanova Jakhita, Chabaeva Tanzila

 

Kunniamaininta

Runa & Raksha: Omnia

Neupane Raksha, Dey Runa

 

Kansanlaulu, klassiset ja hengelliset laulut

1.Saara Leppänen, Omnia

2.Matleena Leppänen Keuda

3.Jennika Vataja Keuda

 

Näytelmät ja Monologit

1. Porvoon Hunksit Porvoon Ammattiopisto

2. Marjo Häkkinen (monologit) Lapin Ammattiopisto

3. Koistiset Porvoon Ammattiopisto

 

Kunniamaininnat

Niko Hurskainen Pohjois-Karjalan Ammattiopisto

Winnovan Willit Länsirannikon koulutuskuntayhtymä

Hellgrén Esteri Tredu

Näyttismurmelit Keuda

 

Lauluduot

1.Onni ja Aksu

Holmström Onni ja Lepistö Akseli Stadin ammattiopisto

2. Ophilaat

Hellström Joel ja Salonen Marko Stadin ammattiopisto

3.Viisaimi

Moisio Saimi ja Pouttu Viivi Vaasan ammattiopisto

 

Kunniamaininta

Hietanen Joonas ja Kruth Emmi Vaasan ammattiopisto

 

Lauluyhtyeet ja Kuorot

1. Stadin daamit ja herrat Stadin ammattiopisto

2. Ysaon Lauluryhmä (Ylä-Savon ammattiopisto)

3.Nnfn (no need for name) (Koulutuskeskus Sedu)

 

Kunniamaininta

Pertun Daamit (Kainuun Ammattiopisto)

 

Rap - Musiikki

1. Holmström Onni (Stadin ammattiopisto)

2. New Generation MCS (Stadin ammattiopisto)

3. Kuoppala Lasse (OSAO)

 

Kunniamainintoja

Tävgar ja Evgjinita (Omnia)

Mmiro & Mäk Zein (Omnia)

 

Ryhmätanssit

1. Stepmakers (Tavastia)

2. Varalan Urheiluopisto

3. Sisters (Porvoon ammattiopisto)

 

Kunniamainintoja

Quatre Belles (Sastamala)

Criminal Crew (Vaasan ammattiopisto)

Raseko 

 

Yksintanssi

1. Syvälahti Ronja (Porvoon ammattiopisto)

2. Seyyedi Niko (Vaasan ammattiopisto)

3. Sivula Milla (Sastamala)

 

Kunniamaininnat

Tavio Eetu (Raseko)

Sesay Hawa (Kpedu)

Luhta Sanna (Keskuspuiston ammattiopisto)

Dey Runa (Omnia)

 

Yksintanssi Improvisoiden (tytöt)

1. Kelmendi Leunora (Vaasan ammattiopisto)

2. Calderon Yasmin (Tavastia)

3. Poukkula Jaana (Lapin ammattiopisto)

 

Kunniamaininnat

Karppinen Satu (Keskuspuiston ammattiopisto)

Waris Henna (Keuda)

 

Talent

1. Taavi Saarva (Länsirannikon Koulutus Oy)

2. Jonna Jaatinen (Tredu)

3. Htoo Htoo Wah (Keski-Pohjanmaan ammattiopisto)

 

Kunniamaininnat

Krista Ahponen (Pohjois-Karjalan ammattiopisto)

Jan Grönqvist (Stadin ammattiopisto)

Nea Tervamäki (Kainuun ammattiopisto)

 

Mallin Mukaan

1. Kaisla Valpuri Kyyhkynen (Keuda)

2. Paula Mela (Keuda)

3. Nisrin Abdel-Raouf (Omnia)

 

Kunniamaininnat

Tiia Tuovinen OSAO

Elisa Tenhunen YSAO

Ronja Vähätiitto Jedu

Heta Eskola Pohjois-karjalan ammattiopisto

Emmi Ekilä Tredu

Marisa Mäkinen Tredu

Leea Paananen Jedu

Hilda Niemelä Keuda

Nyattieva Ekaterina Jedu

Dina Saukko OSAO

Niina Loukimo Omnia

Iiris Kamari Omnia

 

Shakki

1. Puurula Tero (Jedu)

2. Paulose Jain (Vaasan ammattiopisto)

3. Tyzik Vitalii (Jedu)

 

Kunniamaininnat

Paras Naisshakkaaja: Polina Kampman Omnia

Paras Mattihyökkäys: Rezai Feda OSAO

 

Runo tunnissa

1. Linda Siltakoski (Lybecker) 

2. Camilla Ala (Pohjois-Karjalan ammattiopisto)

3. Toni Koskimäki (Lybecker)

 

Kunniamaininnat

Onni Koponen (Keuda)

Maria Soilu (Salpaus)

 

Soitinyhtyeet ja Bändit

1. Killing Attack (Pohjois-Karjalan ammattiopisto)

2.Teppo ja Heimo (Salon seudun ammattiopisto)

3. Desmerados (Keuda)

 

Kunniamaininta.

Raw Thoughts (Sedu)

 

Yksintanssi Improvisoiden (pojat)

1. Seyyedi Niko (Vaasa ammattiopisto)

2. Heikkinen Ville (Osao)

3. Tavio Eetu (Raseko)

 

Kunniamaininnat

Kauppinen Niko (OSAO)

Kauppinen Pietari (Varalan Urheiluopisto)

Pitkänen Mikko (Bovalius)

 

Digikuvataidetta päivässä

1.Katariina Kotikoski (Lybecker)

2.Petra Lignell (Omnia)

3.Toni Tilsala (Salpaus)

 

Kunniamaininnat

Matleena Niemi (Luksia)

Sini Hollström (Pohjois-Karjalan ammattioppilatos)

 

Yksinlaulu

1. Katariina Kekoni, Omnia

2. Essi Latva-Korpela, Suupohjan ammatti-instituutti

3. Elisa Koivupuro, OSAO ja Ina Lyyjynen, Omnia

 

Kunniamaininnat

Janne Lohilahti, Yla-Savon ammattiopisto

Serov Alexander, Jedu

Sanna Pihlaja, Lapin ammattiopisto

Marko Salonen,  Stadin ammattiopisto

Jenni Humisto, Omnia

Elisa Kota, Stadin ammattiopisto

Jasu Virtanen, Keski-Pohjanmaan ammattiopisto

Jennika Vataja, Keuda

 

Ryhmäimprovisaatio

1. Samppas Stars, Savon ammatti- ja aikuisopisto

2. Siniset - Taulut - Ulkona - Tänään,  Omnia

3. Plejadit 2, Keuda

 

Kunniamaininnat

Sahar&zaynap&elmedina&vjollca, Omnia

Aaveet, Tredu

 

Karaoke

1. Antti Varjola, Porvoon ammattiopisto

2. Sweetie Pie Rahf, Turun ammatti-instituutti

3. Riku Juola, JEDU

 

Kunniamaininnat

Karoliina Litzèn, Tredu 

Teemu Mäkinen, Salpaus

Groups: